Kontakt
+48 71 719 90 09
Kategorie
Na zamówienie

0

Oprogramowanie S7 for Windows ® Version 7 - 10020

  • Kod zamówieniowy: 10020
  • Producent: IBHsoftec
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Dostępna ilość: (0 szt.)
  • ID: 10229
3048,08 zł netto
3749,14 zł brutto

Oprogramowanie S7 for Windows ® Version 7 - Licencja w formie elektronicznej

Firma IBHsoftec oferuje oprogramowanie S7 for Windows® umożliwiające efektywne i wygodne programowanie sterowników PLC firmy Siemens z serii S7-300 i S7-400. Można je połączyć z aplikacją S5 for Windows® lub użytkować oddzielnie. Za pomocą S7 for Windows® można programować całą serię PLC Simatic S7-300 i S7-400. Pełen zestaw instrukcji S7 jest zastosowany na liście integracji (STL), schemacie bloku funkcyjnego (SFC) i na schemacie drabinkowym (LAD) prezentacji.

Oczywiście dostępne są wszystkie funkcje w trybie online. Nowa koncepcja operacyjna wersji 7 została opracowana na podstawie najnowszych obserwacji operatorskich. Przykładowo listy bloków i tabele symboli mogą być układane dowolnie — można je rysować w dowolnej kolejności z okna głównego na drugi ekran, można je również automatycznie wygasić w oknie głównym w celu uzyskania większej przestrzeni na ekranie. Dostosowano również prezentację parametrów modułu.

Przy użyciu systemu S5 for Windows® można wyświetlać cały zestaw instrukcji S7 w reprezentacji STL w widoku stanu. Działanie stanu jest również dostępne w reprezentacjach SFC i LAD. Co więcej, widoki zmiennych i tabele symboli są zintegrowane w oknie stanu. Wszystkie zainstalowane interfejsy, które można połączyć z PLC, są wyświetlane na widoku w trybie online.

Wszystkie projekty STEP 7 można edytować bezpośrednio — bez konieczności importowania lub eksportowania. Zarchiwizowane projekty STEP 7 można otwierać bezpośrednio. Wszystkie uprawnienia dostępu z możliwością zapisu w sterowniku PLC można kontrolować za pomocą zabezpieczenia hasłem. Możliwa jest identyfikowalność sygnałów (operandów). Możliwe są również tworzenie odnośników między kompletnymi modułami we/wy i sprzętem lub diagnostyka modułu. Zastosowano również podgląd wydruku i wymuszenie operandów. Zoptymalizowano konwersję programów z S5 na S7. Istnieje również możliwość zapisywania gotowych projektów S7 na kartach pamięci (w zależności od jednostki centralnej).

Wersja 7 zawiera symulację S7 i wygodne porównanie bloków (BlockDiff). Zintegrowane funkcje S7 Doctor umożliwiają automatyczne rozwiązywanie problemów. S7 for Windows pozwala na w pełni zautomatyzowane debugowanie uruchomionego programu PLC. W porównaniu do klasycznego debugowania S7 for Windows wykonuje wszystkie zadania wymagane podczas operacji debugowania i zwraca powód zatrzymania w trybie tekstowym. W odróżnieniu od konwencjonalnych narzędzi diagnostycznych nie ma konieczności specjalnego dostosowywania programu PLC.

OsciCAM® umożliwia analizowanie procesów ruchowych poprzez synchronizację uprzednio zarejestrowanych nagrań wideo i sygnałów procesowych. Zarejestrowane nagrania można wyświetlać synchronicznie z sygnałami procesowymi i zarejestrowanym stanem bloku sterownika PLC ze znacznikiem czasowym.

Statusrecorder umożliwia sprawdzanie procedur dynamicznych poprzez analizę stanu bloku kadr po kadrze. Statusrecorder rejestruje stan bloku i opatruje go znacznikiem czasu, umożliwiające wprowadzanie zmian między prezentacjami STL, CSF i LAD.

Funkcja oscyloskopu pozwala na zwiększenie możliwości analitycznych systemu programowania. Procesy dynamiczne można monitorować i analizować na zintegrowanym ekranie, na którym wyglądają one jak na przednim panelu oscyloskopu. Wskazywanie sygnałów we/wy przy użyciu wirtualnej sondy testowej pozwala na monitorowanie wielu sygnałów wewnątrz wirtualnego oscyloskopu. Rejestrację sygnału można w dowolnej chwili zatrzymać w celu późniejszego sprawdzenia czasu awarii maszyny. Poza sygnałami we/wy można również obserwować stan lokalnych zmiennych w określonej pozycji wykonania programu — wystarczy wskazać zmienną z sondą testową w stanie bloku. Jest to możliwe jedynie po integracji z systemem programowania S5 for Windows®. Zarejestrowane dane można również zapisać na potrzeby przyszłej analizy, archiwizacji lub w celu późniejszego przesłania informacji pocztą elektroniczną.

Konfiguracja sprzętu pozwala na parametryzację modułów, przypisywanie adresów i konfigurację sieci PROFIBUS. Po kliknięciu modułu w konfiguracji zostaje wyświetlone okno dialogowe umożliwiające skonfigurowanie parametrów modułu. W oknie szczegółu modułu lub jednostki centralnej wprowadzone zmiany są czytelnie oznaczone w celu uniknięcia przed zapisaniem niezamierzonych modyfikacji.

Oprócz oryginalnych komponentów sieci PROFIBUS Siemens nasz katalog sprzętowy zawiera zgodne ze standardami firmy Siemens komponenty sieci PROFIBUS innych producentów. Katalog sprzętowy można powiększyć przy użyciu plików w formacie GSD. Istnieje możliwość odczytywania i edytowania konfiguracji sprzętowej istniejących projektów Step7. Oprócz tworzenia konfiguracji sprzętu można również odczytywać i edytować istniejące konfiguracje z poziomu sterownika PLC. Zintegrowane funkcje diagnostyczne modułu umożliwiają szybkie debugowanie. Katalog sprzętowy podlega regularnej aktualizacji w przypadku najnowszych modułów. Niniejsze aktualizacje są ogólnodostępne w sieci.

Nowe funkcje w wersji 7:

  • OsciCam®
  • Statusrecorder (dynamiczna rejestracja stanu i przebiegu sygnałów);
  • LogView;
  • Intelligent Input Assistance (inteligentna pomoc podczas wprowadzania);

Licencja w formie elektronicznej.

0,0
Wszystkich opini ( 0 )
Możesz być rownież zainteresowany jednym z poniższych produktów
Dostępny
2238,34 zł netto
2753,16 zł brutto
Dostępny
61,34 zł netto
75,45 zł brutto
Dostępny
1230,79 zł netto
1513,87 zł brutto
Dostępny
Dostępny