Kontakt
+48 71 719 90 09
Kategorie
Dostępny

0

MULTIrep X2 – 2 kanałowy wzmacniacz PROFIBUS - 110030010

  • Kod zamówieniowy: 110030010
  • Producent: Indu-Sol
  • Dostępność: z magazynu - wysyłka 24h
  • Dostępna ilość: (11 szt.)
  • Kod produktu: 9889
1687,14 zł netto
2075,18 zł brutto

MULTIrep X2 – 2 kanałowy wzmacniacz PROFIBUS

Repeatery z serii MULTIrep spełniają wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym siecią PROFIBUS. Zwiększ niezawodność sieci zarówno dla nowych jak i starszych aplikacji PROFIBUS. Z biegiem lat jakość sygnały PROFIBUS maleje, ma to na przykład związek ze starzeniem się komponentów elektrycznych. Repeatery to proste w implementacji rozwiązanie, dzięki któremu jednocześnie wzmocnimy sygnał jak i rozdzielimy aplikacje na róże segmenty co samo w sobie zwiększa wydajność sieci. Zaletą repeaterów z serii MULTIrep oprócz funkcji wzmocnienia sygnału jest również możliwość tłumienia powstałych w danym segmencie zakłóceń co zapewnia największą możliwą stabilność dla transmisji danych w sieci PROFIBUS.

Wykorzystanie wzmacniaczy pozwala w pełni wykorzystać możliwości sieci PROFIBUS, na przykład zwiększyć długości linii lub liczbę urządzeń (31 + wzmacniacz na dany segment sieci).

Najważniejsze zalety serii MULTIrep

  • Rozszerzenie aplikacji PROFIBUS do możliwych 126 urządzeń
  • Możliwość zmiany struktury sieci (topologia gwiazda)
  • Stabilizacja oraz regeneracja sygnału PROFIBUS
  • Sygnalizacja stanu magistrali sieci dzięki wbudowanym diodą LED
  • Izolacja oraz tłumienie powstałych w danym segmencie błędów

Regeneracja sygnału zapewniająca bezproblemową transmisję danych

Dzięki zastosowaniu repeaterów MULTIrep, sygnał napięciowy wymagany do transmisji danych jest regenerowany w obu kierunkach linii i podnoszony do poziomu normalnego dla sieci PROFIBUS. Zawartość sygnału pozostaje niezmieniona. Zapewnia to bezproblemową transmisję danych w bardziej rozbudowanych segmentach lub dla dłuższych odcinkach kabli.

Możliwość zastosowania topologii gwiazdy dla sieci PROFIBUS

Dzięki repeaterom PROFIBUS serii "MULTIrep" sieć może być podzielona na dwa, pięć lub siedem galwanicznie izolowanych segmentów, w zależności od stopnia rozbudowy. Pozwala to na tworzenie grup lokalnych, funkcjonalnych lub technologicznych, w zależności od przeznaczenia. Układ wielu małych segmentów z odświeżaniem sygnału przynosi wiele korzyści dla stabilnej pracy sieci. 

Zintegrowana szybka diagnostyka i filtrowanie błędów

Wszystkie repeatery z serii MULTIrep stale monitorują ruch telegramów PROFIBUS. Występujące anomalie logiczne (błędne telegramy i powtórzenia telegramów) lub fizyczne są sygnalizowane przez diodę LED. Dioda sygnalizuje ogólnie, czy urządzenia podrzędne (slave) na danym kanale komunikują się i czy są skonfigurowane bez błędów. W ten sposób można stale monitorować i szybko sprawdzać stan danego segmentu sieci PROFIBUS. Zintegrowana diagnostyka umożliwia zawężenie zakresu poszukiwań przyczyn awarii do danego segmentu.

Jeśli błędne telegramy lub zakłócenia sygnału wystąpią w danym segmencie, są one automatycznie filtrowane i nie są przesyłane do innych segmentów. Zapobiega to rozszerzenia się zakłóceń po całej aplikacji PROFIBUS.

 

 

0,0
Wszystkich opini ( 0 )
Karty katalogowe / informacje techniczne
Indu-Sol_PROFIBUS_MULTIrep_repeater-family.pdf
Indu-Sol PROFIBUS MULTIrep repeater-family
Indu-Sol_PROFIBUS_brochure_2016.pdf
Indu-Sol PROFIBUS brochure 2016
Produkty Powiązane
Możesz być rownież zainteresowany jednym z poniższych produktów
Dostępny
1314,56 zł netto
1616,91 zł brutto
Dostępny
2238,34 zł netto
2753,16 zł brutto
Dostępny
1979,58 zł netto
2434,88 zł brutto
Dostępny
61,34 zł netto
75,45 zł brutto
Dostępny
1230,79 zł netto
1513,87 zł brutto
Dostępny
131,20 zł netto
161,38 zł brutto
Dostępny
Dostępny
Dostępny