Kontakt
+48 71 719 90 09
Kategorie
Dostępny

0

Switch zarządzany PROmesh P10X - dodatkowa diagnostyka kabli + IP67 - 114110210

  • Kod zamówieniowy: 114110210
  • Producent: Indu-Sol
  • Dostępność: z magazynu - wysyłka 24h
  • Dostępna ilość: (1 szt.)
  • Kod produktu: 16052
2727,08 zł netto
3354,31 zł brutto

Strażnik Twojej sieci poza szafą sterowniczą

Zaprojektowany specjalnie do użytku poza szafami sterowniczymi, PROmesh P10X łączy w sobie zalety switcha PROmesh P10 oraz wysoką dostępność. Dzięki stopniu ochrony IP67, switch może być używany bezpośrednio w trudnych warunkach przemysłowych.

PROmesh P10X, dużo więcej niż switch…

Inteligentny monitoring sieci, wbudowany tester okablowania, gotowy na gigabitowy Profinet w wersji 2.4 oraz sieci TSN. PROmesh P10X to dużo więcej niż switch.

Profinet to jeden z najczęściej wybieranych standardów komunikacyjnych. W przypadku wielu nowych jak i starych aplikacji istnieje konieczność weryfikacji okablowania zgodnie z wymogami i zaleceniami dla sieci Profinet. PROmesh P10X stanowi alternatywę dla tej często skomplikowanej operacji. Najnowszej generacji gigabitowe porty na switchu oprócz wstępnej weryfikacji okablowania umożliwiają stały monitoring najważniejszych parametrów jakościowych sieci. Weryfikuj obciążenie oraz statystyki dotyczące pakietów. Switch znajduje swoje zastosowanie na każdym etapie, zarówno podczas rozruchu jak i normalnej pracy instalacji.


Diagnostyka okablowania

Dzięki rozbudowanemu systemowi oceny parametrów transmisyjnych okablowania, PROmesh P10X jest w stanie dostarczyć czytelnych informacji o aktualnej jakości transmisji. Wcelu wizualizacji warstwy fizycznej, dla każdego przewodu, switch wyznaczana wartość jakościową: "Q-wartość rzeczywista". Zmienna ta jest porównywana z "wartością Q", która zależna jest od  między innymi od długości kabla. W wyniku tego możliwe jest określenie rzeczywistego status przewodu dla każdego portu.

Stan każdego kabla sprawdzisz w zintegrowanym interfejsie webowym. Dzięki kolorowej sygnalizacji możliwa jest natychmiastowa weryfikacja. Jeśli wartość spadnie poniżej ustalonej wartości progowej, uszkodzony przewód może zostać wymieniony podczas postoju maszyny lub prac konserwatorskich. Istnieje również możliwość skonfigurowania alarmów, które będę wysyłane do nadrzędnego systemu monitoringu czy central zarządzających (poprzez SNMP, PROFINET, e-mail, przekaźnik).

Inteligentny monitoring sieci


Kontroluj najważniejsze parametry dotyczące wydajności pracy aplikacji. Obciążona sieć Profinet, destabilizuje pracę instalacji, pomimo braku błędów widocznych w PLC, maszyna może działać na granicy stabilności. Częstym przypadkiem jest również chwilowy wzrost obciążenie sieci wynikający z acyklicznych zapytań lub ruchu pakietów TCP/IP. W tym celu switch PROmesh P10X udostępnia statystyki dotyczące obciążenia, każdego z działających portów. Dodatkowo porty są monitorowane pod względem uszkodzonych telegramów.

Pomiary EMC


Błędy związane z EMC, czyli niepoprawną kompatybilnością elektromagnetyczną stanowią poważne zagrożenie dla stabilności sieci komunikacyjnej. Dzięki możliwości pomiaru prądu upływowego występującego na ekranie,bez skomplikowanych pomiarów wyznaczymy miejsce wystąpienia zakłóceń EMC. PROmesh P10X rejestruje dokładny przebieg i częstotliwość zakłóceń. W przypadku przekroczenia dowolnie skonfigurowanej wartości granicznej, możliwe jest ustawienie automatycznego alarmu w formie powiadomienia. W celu uproszczenia analizy, zapisywana jest również dokładna chronologiczna historia zdarzeń.    

Kontrola zasilania 24V


Switche stanowią ważne urządzenia każdej aplikacji przemysłowej, odpowiadając za przekazywanie danych procesowych do centrali zarządzających. Awarie spowodowane problemami z zasilaniem są niedopuszczalne. PROmesh P10X posiada zintegrowaną kontrolęzasilania (24V), która w razie problemów wyśle powiadomienie. Zgodnie z normą EN 6131-2, dla bezpiecznej pracy przy zasilaniu 24V, należy zachować zakres tolerancji od -17,5% do +16,5%. W praktyce napięcie zasilające,często odbiega od wymaganego zakresu tolerancji, przez co urządzenie ulegają awarią.


Gotowy na Profinet w wersji 2.4


Od 2020 roku, Profinet jest dostępny w wersji 2.4. Oznacza to dostępność nowych ciekawych funkcjonalności. Korzystaj z zalet sieci TSN, przyszłościowego Ethernetu z większą przepustowością zapewniającą maksymalną elastyczność oraz wielu innych korzyści.PROmesh P10X został opracowany na podstawie specyfikacji dla Profinet 2.4 oraz certyfikowany zgodnie z poniższymi punktami:
•    Conformance Class B
•    Netload Class III
•    Real-time Class 1


Gigabitowa przepustowość oraz sieci TSN


PROmesh P10X został specjalnie opracowany do zastosowania w sieciach gigabitowych, gotowy na TSN (Time Sensitive Networking). Dzięki temu idealnie wpisuje się w trend przemysłu 4.0, gdzie większa przepustowość i dostępność z zachowaniem ścisłych restrykcji przemysłowych jest kluczowa dla budowania prawdziwych fabryk przyszłości.

 

Monitorowanie temperatury

Rozszerzony zakres temperatur (od -40 do +75 °C) pozwala na używanie PROmesh P10X nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Zintegrowany monitoring temperatury urządzenia zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas użytkowania. Pozwala to nie tylko na uniknięcie awarii urządzenia związanej z temperaturą. Można również śledzić i redukować zużycie termiczne oraz ustawić powiadomienie dla ustawionej indywidualnie wartości.

 

Certyfikat IP67 (ochrona przed wodą i pyłem)

Opracowany z myślą o najtrudniejszych warunkach pracy. Dzięki solidnej i kompaktowej konstrukcji PROmesh P10X jest idealnie przystosowany do pracy poza szafą sterowniczą. Bezproblemowe wdrażanie zaawansowanych struktur sieciowych - opcjonalnie również bezpośrednio na robotach lub innych ruchomych elementach systemu.

  • Do zastosowania poza szafą sterowniczą
  • Oszczędność miejsca dzięki kompaktowej konstrukcji
  • Odpowiednie do pracy w ekstremalnych temperaturach (od -40 do +75 °C)
  • Odpowiednie do zastosowań spawalniczych (dzięki metalowej obudowie)
  • Odpowiednie dla ruchomych części instalacji (odporne na wibracje)

Dowiedz się więcej o konfiguracji switcha

 

0,0
Wszystkich opini ( 0 )
Karty katalogowe / informacje techniczne
promesh-p10x-manual.pdf
promesh-p10x-manual
promesh-p10x_quickstartguide.pdf
promesh-p10x quickstartguide
promesh-p10x_technical-datasheet_en.pdf
promesh-p10x technical-datasheet en
promesh-p10x-catalogue-datasheet_en.pdf
promesh-p10x-catalogue-datasheet en
Indu-Sol_Imageflyer_A5_04_2023_EN-web.pdf
Indu-Sol Imageflyer A5 04 2023 EN-web
Produkty Powiązane
Dostępny
Część serwisowa
2601,43 zł netto
3199,76 zł brutto
Dostępny
8158,15 zł netto
10034,52 zł brutto
Dostępny
2968,75 zł netto
3651,56 zł brutto
Dostępny
1541,38 zł netto
1895,90 zł brutto
Dostępny
Na zamówienie
6101,55 zł netto
7504,91 zł brutto
Możesz być rownież zainteresowany jednym z poniższych produktów
Dostępny
1314,56 zł netto
1616,91 zł brutto
Dostępny
2238,34 zł netto
2753,16 zł brutto
Dostępny
869,16 zł netto
1069,07 zł brutto
Dostępny
61,34 zł netto
75,45 zł brutto
Dostępny
1979,59 zł netto
2434,90 zł brutto
Dostępny
1230,79 zł netto
1513,87 zł brutto
Dostępny
Dostępny
Dostępny